Чого не слід робити при бронхіальній астмі: заборони та поради

Бронхіальна астма – це хронічне захворювання, що характеризується запаленням дихальних шляхів та їх частковою або повною закупоркою. Воно може бути спричинене різними факторами, такими як алергени, інфекції, стрес та інші. При бронхіальній астмі важливо дотримуватися низки обмежень та правил, щоб уникнути загострень та покращити якість життя.

По перше, не слід ігнорувати призначені ліки та процедури. Регулярний прийом ліків, що особливо контролюють напади астми, є основним фактором підтримки здоров'я. Лікар може призначити вам інгалятор для полегшення дихання та зниження запалення. Не нехтуйте своїми рекомендаціями та приймайте ліки за розкладом.

По-друге, уникайте контакту з алергенами, які можуть спровокувати напад астми Обов'язково вивчіть свої алергії та постарайтеся мінімізувати контакт із можливими джерелами алергенів. Це можуть бути домашній пил, пилки рослин, домашні тварини та інші. Якщо ви знаєте, що у вас є алергія на певні продукти харчування або ліки, виключіть їх зі свого раціонального харчування та проконсультуйтеся з лікарем про можливі заміни.

По-третє, уникайте різких перепадів температури та фізичного навантаження. Вони можуть спричинити напад астми. Особливо це стосується холодних та вологих умов, таких як зимовий холод або гаряча та волога погода. Пам'ятайте, що вашим легким потрібне щадне оточення, тому постарайтеся уникати ситуацій, які можуть викликати дихальне навантаження.

ДіяНаслідки
Почати куритиПогіршення стану, напади задихання
Ігнорувати лікиЗбільшення частоти та сили нападів, ризик ускладнень
Продовжувати контактувати з алергенамиПідвищення ризику нападу, погіршення якості життя
Ігнорувати симптомиЗагроза життю, медична допомога може бути несвоєчасною
Не попереджати оточуючихРизик нападу у невідповідній ситуації, необхідність екстреної допомоги

Що категорично не можна їсти при астмі?

Які продукти харчування не можна є при астмі

  • Трансжири та омега-6 жирні кислоти.
  • Консерванти. Сульфіти, які використовуються для збереження свіжості продуктів та запобігання росту цвілі, можуть спричинити напад астми. …
  • Сіль. Зменшення кількості солі у раціоні може полегшити симптоми астми.

Що не можна робити людям із бронхіальною астмою?

Що не можна робити при астмі

  • Курити. …
  • Вживати алергенні продукти, наприклад, горіхи, мед, яєчний білок, сою, рибу, прянощі, шоколад. …
  • Самостійно скасовувати ліки, призначені лікарем, або змінювати їхнє дозування навіть, незважаючи на гарне самопочуття. …
  • Довгий час перебувати на холоді.

Що посилює астму?

Найчастіше причиною нападів ядухи є кліщі домашнього пилу, шерсть тварин, пилок рослин та суперечки пліснявих грибів. Тому хворим на бронхіальну астму необхідно максимально обмежити контакт з цими алергенами.

Що може полегшити астму?

До них відносяться сальбутамол, фенотерол, беротек, беродуал, іпратерол і т. п. Ці ліки лише знімають симптоми астми, але не лікують захворювання.

Related Post

Як стати красивою і красивоюЯк стати красивою і красивою

Як зробити себе привабливішою? Як стати привабливим для оточуючих? Подбайте про зовнішній вигляд. … Будьте відкритим та щирим у спілкуванні. … Вмійте бути терпимим. … Навчіться слухати. … Підбадьорюйте, робіть